Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

Giriş

Kayıt Ol

Vergistan web sitesinden faydalanmak üzere 13 yaşından gün almış bireyler, üyelik formunu eksiksiz doldurarak, Vergistan tarafından üyelikleri onaylanarak üye olabilirler. Üye adı üyeye özeldir. Aynı üye adı iki farklı üyeye verilemez.

Garanti süresi içerisinde ve garanti belgesi çerçevesinde müşterilere sağlanan bedelsiz tamir, bakim ve yenileme hizmetleri karşılığı bedelin, malın satış, fiyatı içinde tahsil edilmiş ve vergilendirilmiş. olduğundan bu hizmetler prensip olarak vergiye ta

T.C. Maliye Bakanlığı

Gelirler Genel Müdürlüğü

Sayı : B.07.0.GEL.0.53/5301-2596

KONU:

…………………………………………………… A.Ş.

……………………………………./İSTANBUL

ILGI: a) 07/06/2004 tarihli dilekçeniz.

b) 1ç/07/2004 tarih ve B.07.0.GEL.0.53/5301-25ç6/34312 sayılı yazınız.

c) 0ç/0ç/2004 tarihli dilekçeniz.

Ilgi (c) de kayıtlı dilekçenizde, ilgi (a) da kayıtlı dilekçenizde de ifade edilen hususlara ek olarak mülkiyeti firmaniza ait olan ve güvenlik problemi nedeniyle kullanılamaz hale gelen smart kartların, yurtdışındaki gönderici firma olan ………………… tarafından garanti şartları kapsamında bedelsiz olarak gönderilecegi ve yenileri ile değiştirileceği ifade edilerek ilgi (b) de kayıtlı yazımızda belirtilen görüşümüzün bu çerçevede yeniden degerlendirilmesi talep edilmektedir.

Garanti süresi içerisinde ve garanti belgesi çerçevesinde müşterilere sağlanan bedelsiz tamir, bakim ve yenileme hizmetleri karşılığı bedelin, malın satış, fiyatı içinde tahsil edilmiş ve vergilendirilmiş. olduğundan bu hizmetler prensip olarak vergiye tabi bulunmamaktadır.

İç piyasada garanti sözleşmeleri kapsamında malın yenisi ile değiştirilmesi veya arızanın giderilmesi şeklinde yapılan teslim ve hizmetlerin katma değer vergisine tabi tutulmaması karşısında yine garanti sözleşmeleri kapsamında yurt dışından getirilen yeni ürünlerin ithali işlemlerinin de katma değer vergisine tabi tutulmaması gerekmektedir.

Bu çerçevede, ilgili Gümrük Müdürlüğünün nezaretinde gümrük ve ihracat mevzuatına uygun olarak gerçekleştirilmek kaydıyla yurt dışındaki ……. tarafından garanti hükümleri çerçevesinde bedelsiz olarak gönderilecek sözleşme kapsamı smart kartların ithalatında katma değer vergisi uygulanmaması gerekmektedir.

Bilgi edinilmesini ve geregini rica ederim.

Cevap yaz

Güvenlik kodu Güvenlik kodunu güncellemek için resime tıklayın

Etiketler için bu HTML etiketlerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Yazar Hakkında

2017 Her hakkı saklıdır.